SIKÇA SORULAN SORULAR

 • ​Bu kampanyadan yeni Turkcell Superonline Yalın VDSL müşterileri ve mevcut xDSL aboneliklerini Turkcell Superonline Yalın VDSL aboneliğine geçirmek isteyen mevcut Turkcell Superonline müşterileri, VDSL altyapı destekleme durumuna göre ve 24 ay abonelik taahhüdü vermeleri şartıyla yararlanabilirler. 

 • ​Turkcell Superonline Müşteri Hizmetleri (0 532 532 0 000), www.superonline.net web sayfası, Turkcell Superonline Bayi kanallarından yapılacak başvurularla kampanyaya katılınabilir. 

 • ​Kampanya 03 Ağustos 2016 - 01 Haziran 2018 tarihleri arasında geçerli olacaktır. 

 • ​Kampanyanın taahhüdü 24 aydır. Kampanyanın taahhütsüz seçeneği bulunmamaktadır. 

 • ​Hayır, Aktivasyon ücreti yeni aboneliklerde vergiler dahil 96 TL, mevcut Superonline xDSL aboneliğinden Yalın VDSL’e geçiş yapan müşterilerde vergiler dahil 8 TL kampanya kapsamında alınmamaktadır. İlgili aktivasyon bedelleri kampanya iptal bedeline dahildir. 

 • ​Turkcell Superonline’a yeni xDSL müşterisi olma durumunda kurulum hizmeti bedeli olan tüm vergiler dahil 120 TL taahhüt kapsamında alınmayacaktır. Bu bedel kampanya iptal bedeline dahildir.

 • Kampanya kapsamında tüm vergiler dahil 4 TL modem kullanım ücreti alınmaktadır. İlgili ücret kampanya fiyatları bölümünde gösterilen tablodaki kampanya fiyatına dahildir. Modem Turkcell Superonline mülkiyetindedir ve abonelik sonunda modem geri teslim edilmelidir. Aksi durumda taahhütname de belirtilen süreç uygulanır. 

 • ​Sabit telefon numarasını Turkcell Superonline’a taşımak suretiyle ALO (sabit telefon) hizmeti aldığınız durumda 24 ay boyunca ücretsiz olarak aylık 100 dakika konuşma paketinden de yararlanılacaktır. 24 ay içinde sabit telefon numara başka bir operatöre tekrar taşındığı ya da numara taşıma hizmeti iptal edildiği durumda ücretsiz olarak sunulan aylık 100 dakika konuşma paketi de sonlanacaktır. 100 dakika konuşma paketinin şehiriçi, şehirlerarası, yurtiçi GSM, uluslararası 1.kademe PSTN, 444, üç haneli (1XY) ücretli özel servis numaraları ve diğer alternatif telekom operatörlerine yapılan aramalar için geçerlidir. Diğer yönlere yapılan aramalar ve dakika paketi aşımları yeni ALO hizmeti alan müşteriler için “Konuştukça Öde” tarifesinden, mevcut ALO hizmetini taşıyarak bu kampanyaya geçiş yapan müşterilerde ise kullanmakta oldukları mevcut ALO tarifelerinden ücretlendirilecektir. Tüm ALO tarife detaylarına www.superonline.net adresinden ulaşılabilir. Dakika paketleri için ücretlendirme periyodu yurtiçi GSM için 30 saniye, diğer yönler yapılan aramalar için 60 saniye olacaktır.


  Turkcell Superonline bireysel taahhütlü internet kampanyalarında sunulan ücretsiz konuşma paketi arama yönü içeriğine ayrıca Turkcell Superonline (Onnet) yönü de dahildir.​
  ​​

 • ​Kampanya süresi boyunca sadece üst paketlere geçiş yapılabilmektedir. Alt paketlere geçiş yapılamaz; alt paketlere geçiş talep edilirse sağlanan indirimler ve / veya indirimli servisler taahhütnamede belirtilen kampanya iptal bedeli hesabına uygun olarak aboneye faturalandırılır. Taahhüt sürenizce ilk seçtiğiniz internet paketinizin dışında kampanya içindeki diğer paketlere geçilmesi durumunda geçiş yapılan paketin yürürlükteki, Web Sitesi’nde yayınlanan güncel ücretleri geçerli olacaktır.

 • Ay içerisindeki veri indirme (download) AKK (Adil Kullanım Koşulları) değeri 24 Mbps'ye kadar limitsiz 100 GB AKK pakette 100 GB’ye ulaştığında internet download (indirme) hızı 8 Mbps'ye, 35 Mbps’ye kadar limitsiz 125 GB pakette 125 GB’ye, 50 Mbps’ye kadar limitsiz 150 GB pakette 150 GB'ye ulaştığında internet download (indirme) hızı 16 Mbps'ye ve 100 Mbps’ye kadar limitsiz 150 GB pakette 150 GB’ye ulaştığında internet download (indirme) hızı 24 Mbps’ye düşürülecektir. Bir sonraki aya girildiğinde, internet download(indirme) hızı tekrar mevcut erişim hızına yükseltilecektir. 02:00 - 08:00 saatleri arasında gerçekleştirilen internet kullanımlarınız AKK’ya dahil edilmeyecek ve bu zaman dilimlerinde AKK sonrası hız kısıtları uygulanmayacaktır. ​

 • ​Kampanya taahhüt süresi içinde diğer Turkcell Superonline Yalın VDSL kampanyalarına geçiş yapılabilmektedir.

 • ​Bu kampanya kapsamında diğer internet servis sağlayıcı iptal indiriminden yararlanabilirsiniz. Kampanya kapsamında yararlanmakta olduğum internet erişim hizmetimin Turkcell Superonline’a taşınmasını takiben en geç 90 (doksan) gün içerisinde tarafıma önceki internet servis sağlayıcı tarafından kampanya iptal bedeli yansıtılması halinde, bu bedelin bir kısmının işbu madde koşullarında tarafıma sağlanacağını, bu kapsamda öncelikle söz konusu bedele ilişkin faturayı Turkcell Superonline’a derhal iletmem gerektiğini, bu halde tüm vergiler dahil 200 TL'ye kadar olan bedelin, iptal bedeline ilişkin faturanın iletilmesini takip eden ay çıkacak ilk Turkcell Superonline faturası veya ilk fatura tutarının iptal bedelini karşılamaması durumunda takip eden aylara ilişkin Turkcell Superonline faturaları üzerinden tarafıma “Diğer Servis Sağlayıcı İndirimi” başlığı altında ve dip toplam üzerinden indirim şeklinde sağlanacaktır.

 • ​Kampanya kapsamında sunulan hız seçeneklerinin upload hız değeri 2048 kbps’dir. Kullanıcı ilgili upload hızı kapsamında hattının desteklediği en yüksek hızı kullananabilecektir.

 • ​Kampanya kapsamında numara tahsis ile ALO hizmeti alınması durumunda aksi Turkcell Superonline tarafından duyurulmadıkça tüm vergiler (%18 KDV, %15 ÖİV) dahil 4,99 TL minimum kullanım ücreti uygulanır.

 • Akıllı Paketler kotasında duran paketlerdir. Kota sınırına ulaştığında internet hizmetiniz durdurulur. Herhangi bir kota aşım ücreti ya da sürpriz fatura yansıtılmaz. Varsa ALO Hizmetiniz kesintiye uğramaz. Dilerseniz ek Joker Kota paketi (10 GB 10 TL, 25 GB 15 TL, 50 GB 25 TL) alarak da internet kullanımınıza ay sonuna kadar devam edebilirsiniz. 

 • ​Aboneliğin taahhüt süresinden önce sonlandırılması durumunda abonelik süresince kullanılan ücretsiz ve/veya indirimli servislerin [(varsa) yeni müşteriler için tüm vergiler dahil 96 TL aktivasyon ücreti, (varsa) mevcut müşteri geçişlerinde tüm vergiler dahil 8 TL aktivasyon ücreti, (varsa) tüm vergiler dahil 120 TL kurulum hizmeti, (varsa) numara taşıma durumunda yararlandığım tüm vergiler  dahil 6,99 TL değerinde ki 100 dakika konuşma paketinin yararlandığım ay kadar toplam bedeli, seçtiğim paketin tarife fiyatı ile kampanya fiyatı arasındaki tutarın yararlandığım ay kadar toplam tutarı, (varsa) diğer servis sağlayıcı indirimi kapsamında yararlanılan tutarın toplamı ] toplam bedeli ile işbu kampanya kapsamında belirlenen kampanyalı aylık paket fiyatının taahhüt süresi bitimine kalan ay sayısı ile çarpılarak hesaplanacak faturalandırılmamış toplam tutar karşılaştırılıp düşük olan bedel kampanya iptal bedeli olarak faturaya yansıtılır. 

 • ​Bir defaya mahsus olmak üzere tek seferde şeçtiğiniz pakete göre ilgili kampanya taahhütnamesinin imzasından doğacak olan tutarın binde 9,48’i oranında tutarda damga vergisi yansıtılacaktır. 

 • ​Super Hızlı İnternet - Yalın VDSL kampanyası kapsamında sunulan Hız, Kota, AKK, Tarife, Kampanya Fiyat bilgileri aşağıdaki tabloda mevcuttur.
    
  Belirtilen Fiyatlara tüm vergiler dahildir.

  ​Hız​Kota​AKK* ​Tarife Fiyatı 
  ​24 Ay Taahhütlü
  Kampanya Fiyatı*** 
  24 Mbps'ye kadar Akıllı Paket**50 GB-99 TL72,90 TL
  ​24 Mbps'ye kadar Akıllı Paket**100 GB-114 TL82,90 TL
  ​24 Mbps'ye kadar Akıllı Paket**​200 GB​-​144 TL​102,90 TL
  ​35 Mbps'ye kadar Akıllı Paket**​50 GB​-​109 TL​74,90 TL
  ​35 Mbps'ye kadar Akıllı Paket**​100 GB​-​124 TL​84,90 TL
  ​35 Mbps'ye kadar Akıllı Paket**​200 GB​-​154 TL​104,90 TL
  ​50 Mbps'ye kadar Akıllı Paket**​50 GB​-​119 TL​79,90 TL
  ​50 Mbps'ye kadar Akıllı Paket**​100 GB​-​139 TL​89,90 TL
  ​50 Mbps'ye kadar Akıllı Paket**​200 GB​-​179 TL​109,90 TL
  ​100 Mbps'ye kadar Akıllı Paket**​50 GB​-​129 TL​84,90 TL
  ​100 Mbps'ye kadar Akıllı Paket**​100 GB​-​154 TL​94,90 TL
  ​100 Mbps'ye kadar Akıllı Paket**​200 GB​-​204 TL​104,90 TL
  ​24 Mbps'ye kadar ​Limitsiz​100 GB​109 TL​99,90 TL
  ​35 Mbps'ye kadar ​Limitsiz​125 GB​179 TL​159,90 TL
  ​50 Mbps'ye kadar ​Limitsiz​150 GB​199 TL​169,90 TL
  ​100 Mbps'ye kadar ​Limitsiz​150 GB​229 TL​199,90 TL


  * Adil Kullanım Koşulları kapsamında uygulanacak indirme (download) kullanım sınırını ifade etmektedir.
  ** Akıllı Paket: İnternet kullanımınıza en uygun akıllı paketi seçerek hem yüksek hızlı Yalın VDSL internet kullanırsınız, hem de kontrol sizde olur. Akıllı paketlerde kota sonrası aşım ücreti şoku ve fatura sürprizi yaşamazsınız. İsterseniz Joker kota alarak kullanımınıza devam edebilirsiniz. Kota sonrası ALO Hizmetiniz devam eder.
  *** Kampanya fiyatına tüm vergiler ve 4 TL modem kullanım ücreti dahildir.

  Ev numarasını Turkcell Superonline’a taşıyan bireysel internet müşterilerine sabit hat ücreti yansıtılmaz​!


  Üstelik ev numarasını taşıyana 24 ay boyunca her ay ücretsiz olarak detayları Şartlar bölümünde belirtilen 100 dakika konuşma paketi de sunulmaktadır. Konuşma paketi dakikaları; Şehir içi, Şehirler arası, Yurtiçi GSM, Uluslararası I. Kademe PSTN, 444, Diğer Alternatif Telekom Operatörleri, Üç Haneli Ücretli Özel Servis Numaraları (1XY) yönlerini kapsamaktadır.


  Turkcell Superonline bireysel taahhütlü internet kampanyalarında sunulan ücretsiz konuşma paketi arama yönü içeriğine Turkcell Superonline (Onnet) yönü dahil değildir. Bu yöne yapılan aramalar kullanmakta olduğunuz baz ALO tarifeniz üzerinden ilgili yön için belirtilen tutardan ücretlendirilmektedir.

Sayfayı kaydırın