SIKÇA SORULAN SORULAR

 • Yabancılara Fiber Kampanyası, 12 ay taahhütle veya 24 ay taahhütle, sadece yabancı uyruklu bireysel müşterilere sunulan fiber teklifimizdir.  

 • Kampanyadan yeni ve mevcut yabancı uyruklu bireysel Turkcell Superonline Fiber internet müşterileri, Turkcell Superonline tarafından sunulan hediyeli bir cihaz kampanyasından hali hazırda yararlanmamam ve Turkcell Superonline aboneliğimin askıya alınmamış olması durumunda yararlanabilir. 500 Mbps ve 1000 Mbps hız seçenekleri için altyapının ilgili hızı desteklemesi gerekmektedir.

 • Kampanya 03 Ocak 2022 - 01 Kasım 2022 tarihleri arasında geçerli olacaktır. 

 • Turkcell Superonline Müşteri Hizmetleri 0 532 532 00 00 ve saha kanallarından (FÇM, DÇM, TİM) üzerinden başvurularla kampanyaya katılım sağlanabilir.

 • Yabancılara Fiber Hız Kampanyası tüm paketleri için taahhüt süresi 12 ay veya 24 ay olarak sunulmaktadır.

 • Yabancılara Fiber Kampanyasının taahhütsüz seçeneği bulunmamaktadır. 

 • Kampanyadan yararlanılabilmesi için kampanya talep girişi tamamlandıktan sonra gönderilecek SMS bilgilendirmesine istinaden 2 iş günü içinde tüm vergiler dahil 350 TL “Kurulum ve Aktivasyon” bedelini ilgili çevrim içi (online) ödeme kanallarından ve saha kanallarından (FÇM, DÇM, TİM'ler) üzerinden kredi kartı ile peşin olarak ödenmesi gerekmektedir. İlgili tutar ödendikten sonra tarafınıza SMS ile tekrar bilgilendirme yapılacak ve aktivasyon süreciniz devam edecektir. Eğer bu belirtilen “Kurulum ve Aktivasyon” bedeli zamanında ödenmezse kampanya talebiminiz aktivasyon sürecinde iptal edilecektir.

 • Yabancılara Fiber Kampanyasında aktivasyon bedeli “Kurulum ve Aktivasyon” bedeli kapsamında aktivasyon sürecinden önce alındığından kampanya iptalinde ayrıca herhangi bir cayma bedeli aktivasyon ücreti için yansıtılmamaktadır.

 • Yabancılara Fiber Kampanyasında kurulum bedeli “Kurulum ve Aktivasyon” bedeli kapsamında aktivasyon sürecinden önce alındığından kampanya iptalinde ayrıca herhangi bir cayma bedeli kurulum ücreti için yansıtılmamaktadır.

 • K​ampanya kapsamında tüm vergiler dahil 12 TL (WiFi 5 veya WiFi 6) modem kullanım ücreti alınmaktadır. İlgili ücret kampanya fiyatları bölümünde gösterilen tablodaki kampanya fiyatına dahildir. Modem Turkcell Superonline mülkiyetindedir ve abonelik sonunda modem geri teslim edilmelidir. Aksi durumda taahhütname de veya hizmet formunda belirtilen süreç uygulanır.

 • Kampanya içindeki satışa açık paketler arasında geçiş yapılabilir.

 • Taahhüt süresi içerisinde bu kampanyadan sadece geçişe uygun yabancılara özel mevcut müşteri kampanyalarına geçiş yapılabilir. 

 • Kampanya kapsamında Diğer İnternet Servis Sağlayıcı indirimi mevcut değildir.

 • ​​Aboneliğin iptal edilmesi durumunda taahhütnamede belirtilen şekilde kampanya iptal bedeli BTK kurallarına uygun olarak yansıtılır.

 • Kampanya kapsamında kotalı paket sunulmamaktadır.

 • ​Yabancılara özel kampanyalardan yararlanan bireysel aboneler isterlerse kampanyalarını yabancı müşteriler arasında nakil ve devir yapabilirler. Bu kampanyalardaki müşteriler ayrıca isterlerse yine yabancılara özel sunulan teklifler kapsamında ürünler arası geçiş (ÜAG) yapabilirler. Opsiyonel olarak sunulan ALO (sabit telefon) hizmeti alan müşteriler sadece taahhütsüz sunulan ALO ve Joker dakika paketlerinden yararlanabilecekler. Yabancı müşteriler isterlerse varsa yabancılara özel süreci olan taksitli cihaz tekliflerinden ayrı kampanya ile yararlanabilecekler.

 • Yabancı müşteriler Turkcell TV+ hizmeti olarak sadece Yabancılara Özel Yanında Turkcell TV+ kampanyasından yararlanabilirler. Standart bireysel müşterilere sunulan Turkcell TV+ tekliflerinden yararlanamazlar.

 • Turkcell Superonline ses hizmetinden mevcut telefon numaranızı taşıyarak ya da Turkcell Superonline’dan yeni bir sabit telefon numarası alarak yararlanabilirsiniz.

 • Evet. Kampanya kapsamında tüm vergiler dahil 4,99 TL minimum kullanım ücreti numara tahsis durumunda uygulanmaktadır. 

 • Fiyatlara tüm vergiler dahildir.

  ​Hız

  ​Kota

  ​Tarife
  Fiyatı

  ​20 Mbps 

  ​Limitsiz

  ​194 TL

  ​35 Mbps

  ​Limitsiz

  ​209 TL

  ​50 Mbps

  ​Limitsiz

  ​239 TL

  ​100 Mbps Download 10 Mbps Upload

  ​Limitsiz

  ​299 TL

  ​100 Mbps Download 20 Mbps Upload
  ​Limitsiz
  ​319 TL
  ​200 Mbps Platin 

  ​Limitsiz

  ​399 TL

  ​500 Mbps Platin 20 Mbps Upload
  ​Limitsiz
  ​759 TL
  ​1000 Mbps Platin 20 Mbps Upload
  ​Limitsiz
  ​999 TL
  ​​500 Mbps Platin 50 Mbps Upload
  ​Limitsiz​799 TL​
  1000 Mbps Platin 50 Mbps Upload​
  ​​Limitsiz
  1049 TL​


  NOT: 200 Mbps Platin paket ve 100 Mbps Download 10 Mbps Upload paketi 22.06.2022 itibarıyla satışa kapatılmıştır. 08.09.2022 itibarıyla 500 Mbps Platin 20 Mbps Upload ve 1000 Mbps Platin 20 Mbps Upload paketleri satışa kapatılmıştır. Yerine 500 Mbps Platin 50 Mbps Upload ve 1000 Mbps Platin 50 Mbps Upload paketleri satışa açılmıştır.

 • ​Bir defaya mahsus olmak üzere yeni müşterilerde seçtiğiniz pakete göre ilgili kampanya taahhütnamesinin imzasından doğacak olan tutarın binde 9,48’i oranında tutarda damga vergisi yansıtılacaktır.

 • 20 Mbps, 35 Mbps ve 50 Mbps Limitsiz paketlerin yükleme (upload) hızı 5 Mbps. 100 Mbps Limitsiz ve 200 Mbps Limitsiz fiber paketlerin yükleme (upload) hızı 10 Mbps’dir. 500 Mbps Limitsiz ve 1000 Mbps Limitsiz paketlerin yükleme (upload) hızı 20 Mbps'dir.

  22 Haziran 2022 sonrası sunulan yeni 100 Mbps Limitsiz paketin upload hızı da 20 Mbps olarak belirlenmiştir. Bu tarih öncesi 100 Mbps Limitsiz paket alanların hızı 10 Mbps'dir.

  08 Eylül 2022 itibarıyla sunulan yeni 500 Mbps Limitsiz ve 1000 Mbps Limitsiz paketlerin upload hızları 50 Mbps olarak belirlenmiştir. Bu tarih öncesi bu paketleri alanların upload hızı 20 Mbps'dir.

 • ​Kampanyadan yararlanan yeni yabancı müşterilerin abonelik sözleşmesi ilgili kampanya taahhütnamesi ve aşağıda belirtilen evraklardan herhangi birini abonelik sürecinde kimlik tipi olarak iletmeleri gerekmektedir. Yabancı Kimlik Kartı için 99 ile başlayan kimlik numarası olması gerekmektedir. Aksi durumda yabancı kimlik kartı ile işlem yapılmamaktadır.

  -  Yabancı Misyon Kimlik Kartı
  -  Geçici Koruma Kimlik Belgesi
  -  İkamet İzin Belgesi
  -  Çalışma İzni Belgesi
  -  Vatansız Kişi Belgesi
  -  Mavi Kart
  -  Uluslararası Geçici Koruma Kimlik Belgesi
Sayfayı kaydırın
Yükleniyor