Hakkımızda

Bir Dünya Şirketi

“En çok tercih edilen servis sağlayıcı” olmayı kendisine ana hedef olarak belirleyen Turkcell Superonline, bu hedefine ulaşmak için kendi bağımsız altyapısını inşa etmeyi ve bağımsız bir omurgaya sahip olmayı bir “olmazsa olmaz” olarak belirlemiştir. Bu önemli hedef, %100 Turkcell Grup kuruluşu olmasının sağladığı grup sinerjisi ile birleşerek Turkcell Superonline’ı bölgede en çok tercih edilen operatör konumuna getirmiştir.

Türkiye’yi dünya ile aynı anda ışık hızında internetle tanıştıran Turkcell Superonline, altyapısını Türkiye’nin her köşesine yayarak, “İpek Yolu’nu Fiber Yolu’na dönüştürme”  vizyonu kapsamında yatırımlarını ara vermeksizin sürdürmektedir.

Turkcell Superonline’ın iştiraki olduğu Turkcell, Şubat 1994’te hizmete girerek Türkiye'de GSM temelli mobil iletişimi başlatan ilk şirkettir. 27 Nisan 1998'de T.C. Ulaştırma Bakanlığı ile 25 yıllık GSM lisans anlaşması imzalayan Turkcell, müşterilerine sunduğu mobil ses ve veri iletişimine dayalı hizmetlerin çeşitliliğini, kalitesini ve buna bağlı olarak müşteri sayısını da artırarak gelişimini sürdürmüştür.

Hisseleri 11 Temmuz 2000'de Borsa İstanbul (BİST) ve New York Stock Exchange'de (NYSE) eş zamanlı olarak işlem görmeye başlamış ve NYSE'ye kote olan ilk ve tek Türk şirketi unvanına sahip olmuştur. Turkcell aynı zamanda Bosra İstanbul Sürdürülebilirlik Endeksi’nde yer almaktadır.

​​Turkcell Superonline aşağıda sıralanan ve BTK tarafından onaylanmış telekom operatörü olmasını sağlayan tüm gerekli yetkilendirmelere sahiptir.​

  • Kablolu ve Kablosuz İnternet Servis Sağlayıcılık Hizmeti
  • Altyapı Hizmetleri İşletmeciliği
  • Sabit Telefon Hizmetleri
  • Uydu Telekomünikasyon Hizmeti
  • Kablolu Yayın Hizmeti

Turkcell Superonline fiber altyapısı bugün Türkiye’de 81 şehre değen ve 61.000 km’den fazla toplam uzunluğa sahip dev bir altyapıdır. Turkcell Superonline’ın güçlü altyapısı, yeni nesil ağı ve deneyimli çalışanları, tüm telekom operatörlerine, devlet kuruluşlarına, uluslararası ve ulusal özel işletmelere yüksek kalitede çözümler sunmasını ve hayata geçirmesini sağlamıştır.

Yeni çok katmanlı ağ yapısı, Turkcell Superonline’ın sunduğu tüm hizmetlerin kalitesini Türkiye pazarında eşsiz bir kalite düzeyine çıkarmış ve bölgedeki iş ortaklarının iletişim ihtiyaçlarını karşılamasını sağlamıştır. Turkcell Superonline kendi dedike iletim ve IP omurgalarını oluşturmak için hız kesmeden kendi fiber optik altyapı yatırımlarına devam etmektedir.​

“İpek Yolu’nu Fiber Yolu’na dönüştürme” vizyonu ile çalışmalarını sürdüren Turkcell Superonline, 150’nin üzerinde uluslararası operatörle iş birliği yapmakta ve yürüttüğü çalışmalarla İstanbul’u internetin başkenti yapma yolunda önemli adımlar atmaktadır. Altyapısı ve büyük Tier-1 operatörleriyle yaptığı iş birlikleri sayesinde toptan müşterilerine doğudan batıya kesintisiz ve ışık hızında ulaşmalarını sağlayan bir köprü görevi üstlenmektedir.

Müşteri Söylemleri

Turkcell Superonline’ın İstanbul’dan sağladığı erişim; Türkiye, Avrupa ve Ortadoğu’daki tüm operatörlerin Tata Communications’ın yüksek performanslı global omurgasına ulaşmasını sağlayabilecek ve Tata Communications’ın maliyet avantajlı zengin hizmet portfolyosunun kullanımında önemli ​bir kaldıraç etkisi yaratacaktır. Bu işbirliği aynı zamanda bölgedeki tüm müşterilere en üst seviye ve kalitede bağlantı imkanı sunacaktır.

Radwan Moussalli
Orta D​oğu, Kuzey Afrika ve Türkiye’den sorumlu Bölge Üst Düzey Yöneticisi
Tata Communications

Sayfayı kaydırın
Yükleniyor