Facebook Google+ Twitter

Turkcell TV

Turkcell TV Nedir?

 • 51 ulusal kanalın yayınını,
 • Kaçırdığınız ya da yeniden izlemek istediğiniz dizilerin tekrarlarını,
 • Paketler kapsamında yer alan filmleri,
 • Kirala Seyret özelliği ile hiçbir pakete abone olmadan en popüler ve HD kalitesindeki yüzlerce filmi dilediğiniz zaman dilediğiniz yerden izleyebileceğiniz mobil uygulama ve web platformudur.

Bu servisi kimler kullanabilir?

Servisten tüm Turkcell Superonline aboneleri yararlanabilir. Turkcell Superonline aboneleri servisi webden, cepten ve tabletlerinden kullanabilir.

Turkcell TV’ye nasıl giriş yaparım?

Turkcell Superonline müşterileri, Müşteri Numaraları ve Şifreleri ile giriş yapabilir.

Şifremi nereden alabilirim?

Turkcell Superonline aboneleri, sistemde kayıtlı olan cep telefonundan SIFRE yazıp 0532 7522000 numarasına mesaj atabilirler. Turkcell Superonline Müşteri Numarası faturanın sol üst köşesinde yer almaktadır. Ayrıca 0850 222 0 222 Turkcell Superonline Müşteri Hizmetleri aranarak da şifre alınabilir.

Turkcell TV’yi hangi mobil cihazlar destekliyor?

Turkcell TV servisini birçok telefon ve tablet cihazınız ya da wap browser üzerinden kullanabilirsiniz. Yeni iOS uygulamasını yüklemeniz için iPhone veya iPad’inizin en az 4.3 ve üzeri iOS versiyonuna sahip olması gerekmektedir. Bunun dışındaki kullanıcılar cep telefonları üzerinden Turkcell TV’nin tüm özelliklerine ve içeriklerine erişemeyebilirler. Ancak, webden her içeriğe ulaşılabilir.

Turkcell TV uygulamasını nereden indirebilirim?

iOS uygulamasını Appstore’dan indirmek için tıklayın.

Turkcell TV’de hangi kanallar var?

KANAL D, ATV, SHOW TV, STAR, TRT-1, TRT HD, FOX, SAMANYOLU, CNBC-e, KANAL 7, TV8, KANALTÜRK, KANAL A, TVNET, MEHTAP TV, HALK TV, FLASH TV, CEM TV, BEYAZ TV, NTV, HABERTÜRK, TRT HABER, CNN TÜRK, KANAL 24, SKYTURK 360, ÜLKE TV, SAMANYOLU HABER, TGRT HABER, A HABER, BUGÜN TV, BLOOMBERG HT, EURONEWS, NTV SPOR, TRT SPOR, sportstv, TJK TV, YUMURCAK TV, MİNİKA, TRT ÇOCUK, CARTOON NETWORK, MİNİKA GO, POWERTÜRK, KRAL TV, NUMBER ONE TV, TRT MÜZİK, TRT BELGESEL, TRT TÜRK, WORLD TRAVEL CHANNEL, AKILLI TV, KARADENİZ TV, YABAN TV

*Kanalların internet hakları ile ilgili nedenlerden dolayı yayında bazı saatlerde kesintiler yapılabilir. Bu durumda yayın tamamen kapatılarak kanalda uyarı mesajı ile aboneler bilgilendirilir ya da yayın akışı dışında başka bir içerik yayınlanır.

Turkcell TV Paketleri nasıl satın alınır?

www.turkcelltv.com.tr adresinden ve mobil cihazlardan HESABIM bölümünde PAKETLERİM ekranından paketler hakkında bilgi alabilir ve seçtiğiniz paketi satın alabilirsiniz.

Turkcell TV Paketlerinin detayları nedir?

Başlangıç Paketiyle;

 • www.turkcelltv.com.tr adresinden en sevdiğiniz TV kanallarının yayınlarını
 • Kaçırdığınız ya da yeniden izlemek istediğiniz dizilerin tekrarlarını
 • “Kirala” kategorisinde yer alan filmlerden dilediğinizi kiralayarak izleyebilirsiniz.
Sinema Paketiyle;
 • www.turkcelltv.com.tr adresinden en sevdiğiniz TV kanallarının yayınlarını
 • Kaçırdığınız ya da yeniden izlemek istediğiniz dizilerin tekrarlarını
 • “Paketimden Seyret” kategorisi altında yer alan yüzlerce filmi ve
 • “Kirala” kategorisinde yer alan filmlerden dilediğinizi kiralayarak izleyebilirsiniz.

Nasıl Ücretlendirilirim?

Servis ücretleri aşağıdaki şekildedir:

 • Başlangıç Paketi: Aylık 1,90 TL
 • Sinema Paketi: Aylık 9,90 TL
Ayrıca film başına 2 TL ve 4 TL olarak ücretlendirilen “Kirala Seyret” filmleri bulunmaktadır. Fırsatlar kategorisinde yer alan filmler 0,99 TL olarak ücretlendirilir.
Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.

İki paketi aynı anda alabilir miyim?

Aynı anda iki paket aboneliği yapılamaz. Önceki paket otomatik olarak iptal edilir.

Ödeme seçenekleri nelerdir?

Paket ya da Kirala Seyret’ten satın aldığınız içerikler otomatik olarak Turkcell Superonline faturanıza yansıyacaktır.

Turkcell TV servisi kullanımlarında veri (data) bağlantı ücreti alınır mı?

Bilgisayarınızdan Turkcell TV servisini kullanırken TV kanallari, film ve dizi haricinde devreye alınabilecek diğer içerikler dışında data kullanımı Turkcell Superonline Fiber İnternet kullanıcılarının kotasından düşmez, internet kullanımı için ücret yansıtılmaz ve Adil Kullanım Kotanızı (AKK) etkilemez.

Turkcell Superonline ADSL aboneleri için kullanılan data miktarı mevcut kotalarından düşer ve Adil Kullanım Kotanızı (AKK) etkiler. Bu nedenle kotalı ADSL paketi kullanan müşterilerimize, Limitsiz Paket’e geçiş yapmaları önerilir. Turkcell 3G bağlantısı gerçekleştirilerek yapılan kullanımlardan doğabilecek ücretlendirmeler Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. tarafından yapılmaktadır.

İnternet TV kullanımlarında internet kotam etkilenir mi?

Turkcell TV servisini kullanırken Turkcell Superonline fiber internet kullanıcılarının kotası etkilenmez. Ancak SADECE internet TV kullanımlarında fiber internet kullanıcılarının kotaları etkilenir. ADSL kullanıcılarının mevcut kotaları servisteki tüm dolaşımlarında etkilenir.

Satın aldığım bir filmi ne kadar süre izleyebilirim?

Satın aldığınız bir filmi 48 saat boyunca istediğiniz sıklıkta izleyebilirsiniz.

Turkcell TV’de kaç film satın alabilirim?

Dilediğiniz kadar film satın alabilirsiniz. Hem de hiçbir pakete üye olmanıza gerek yok.

Yurtdışında ve Kıbrıs’ta kullanılabilir mi?

Servis yurtdışında ve Kıbrıs'ta kullanıma açık değildir. Yurtdışı ve Kıbrıs’tan bağlanan kullanıcılar Turkcell TV servisinden faydalanamazlar.

Görüntü kalitesi nasıl olacak?

Turkcell TV servisinin en önemli özelliklerinden birisi izlediğiniz videonun/canlı yayının kalitesinin o anki internet hızına göre değişebilmesidir. İnternet bağlantınız ne kadar hızlı olursa yayınlar o kadar kaliteli gösterilecektir. Bağlantı hızınız düştükçe yayının kesilmemesi için görüntü sıkıştırması uygulanmakta, bu da görüntü kalitesinin düşmesine yol açmaktadır. Bütün bunlar siz videonuzu izlerken sistem tarafından gerçekleştirilecek olup, filminizi izlerken herhangi bir kesinti yaşamanıza yol açmayacaktır. Videoları ne kadar kaliteli izlemek istiyorsanız, hızınızın da o kadar yüksek olması gerekmektedir. Ayrıca tavsiyemiz, servisten yararlanırken internetin yoğun olarak kullanılmaması ve dosya yüklemesi yapılmamasıdır.

Program nasıl başa alınıyor?

TV kanallarında yer alan her canlı programı, yayın devam ederken webde 3 saati geçmeyecek şekilde, mobil cihazlarınızda 1 saati geçmeyecek şekilde programın başına kadar geri alabilir, istediğiniz yerleri durdurabilir, yeniden izleyebilirsiniz.

Kirala Seyret Nedir?

Kirala Seyret servisi ile geçmişten günümüze ses getiren, vizyondan yeni çıkmış veya ödüllü yerli ve yabancı filmleri film başına 2-4 TL arasında bir fiyata hiçbir pakete abone olmadan dilediğiniz zaman hızlı ve kolay erişim sağlayarak izleyebilirsiniz. Ayrıca Fırsatlar kategorisinde filmler 0,99 TL ye sunulmaktadır.

Filmi yarıda bıraksam izlemeye devam edebilir miyim?

Kiraladığınız filmi 1 ay boyunca istediğiniz zaman izlemeye başlayabilir, filmi izlemeye başladıktan sonra da 48 saat içinde yeniden izleyebilirsiniz. Filmi durdurup, dilediğiniz mobil cihazınızdan da uygulama üzerinden kaldığınız yerden devam edebileceksiniz.

Paketimden Seyret Nedir?

Filmler bölümünde yer alan ‘Paketimden Seyret’ kategorisi altında paketinize özel tanımlanan, geçmişten günümüze yerli ve yabancı en beğenilen yüzlerce filmi istediğiniz zaman, istediğiniz kadar izleyebilirsiniz.

Film izleyebilmek için nasıl bir bilgisayara ve hangi programlara ihtiyacım var?

Bilgisayarınızla, internet üzerinden herhangi bir video seyredebiliyorsanız, Turkcell TV servisinden sorunsuz yararlanabileceksiniz demektir. Servis Adobe Flash altyapısı kullanarak hazırlanmıştır. Bu teknoloji, internette önde gelen video sitelerinin kullandığı bir teknolojidir. Dolayısıyla herhangi bir internet tarayıcısı ve herhangi bir işletim sistemi ile servisimizden Adobe Flash programının en son sürümünün yüklenmiş olması şartıyla yararlanabilirsiniz.

Turkcell TV servislerini bilgisayarımı televizyona bağlayarak izleyebilir miyim?

Evet izleyebilirsiniz. Bilgisayarınızın video çıkış özelliği (HDMI, DVI, VGA, S-Video, Composite, vb.) varsa ve gerekli kablolara sahipseniz bilgisayarınızı televizyona bağlayarak hem TV yayınını hem de dizi ve film içeriklerini televizyonunuzdan izleyebilirsiniz. Görüntü kalitesinde kayıp olmaması için kullandığınız kabloların yüksek çözünürlüğü desteklemesi gerekmektedir. HDMI, VGA ve DVI kabloları ile izlediğiniz zaman görüntü kalitesinde herhangi bir düşüş yaşamazsınız. Bilgisayar özelliklerinize bağlı olarak ses çıkışını bu kablolar ile televizyona aktaramayabilirsiniz. Bunun için ses çıkışınızı ilgili kablolar aracılığı ile televizyonunuza veya ses sisteminize bağlamanız gerekmektedir. Bağlantıları yaptıktan sonra bilgisayarınızda gerekli ayarları yapmayı unutmayınız.

Filmleri bilgisayarıma indirebilir miyim?

Bu filmleri internet üzerinden belirtilen kullanım koşulları çerçevesinde izleyebilir ancak bilgisayarınıza indiremezsiniz.

Turkcell TV’ye ay ortasında üye olmam durumunda ücretlendirme nasıl olur?

Aylık paket ücreti yansıtılır.

Bir paketim varken başka paket almak istersem, önceki paketime ne olur?

Bir paketiniz varken, farklı bir paket satın almak isterseniz, eski paketiniz dönem sonunda otomatik olarak iptal edilir.

Turkcell Superonline ADSL hattımı iptal ettim. Turkcell TV kullanmaya devam edebilir miyim?

Servisten sadece Turkcell Superonline aktif aboneleri yararlanabilir.

Turkcell TV taahhütlü müdür? İptal edersem herhangi bir cayma bedeli yansıtılır mı?

Herhangi bir iptal durumunda Turkcell TV abonelerine herhangi bir taahhüt veya cayma bedeli yansıtılmaz.

Turkcell TV çalışmıyor, login olamıyorum kiminle iletişime geçmeliyim?

Turkcell Superonline 0850 222 0 222 Müşteri Hizmetlerini arayarak teknik destek alabilirsiniz.

Aynı ay içerisinde abonelik iptal edilip tekrar başlatıldığında ikinci ücret yansır mı?

İptal talebi alındıktan sonra üyelik başlangıç tarihinden 30 gün sonra iptal edilmiş olur. Bu nedenle aynı ay içerisinde aynı üyelik iptal edilip tekrar başlatılamaz. Bu sırada yeni paket alınamaz.

Aynı anda web ve mobil uygulamalar üzerinden servisi kullanabilir miyim?

Farklı cihazlar ile Turkcell TV’yi aynı anda kullanabilirsiniz.

Turkcell TV’yi aynı anda birden fazla bilgisayarda kullanabilir miyim?

Hayır, Turkcell TV'yi eşzamanlı olarak yalnızca bir bilgisayardan kullanabilirsiniz.

Web üzerinden paket aboneliği yapılmak istendiğinde, hat desteklemeyen bir cihaza takılıysa ne oluyor?

Abonelik yapılmaz. Ancak destekleyen cihaza takılıyken abonelik yapılabilir.

Pazardaki rakiplerinize göre farkınız ne?

Bizi rakiplerimizden ayrıştıran en önemli özelliğimizin aynı kişisel TV deneyimini hem cepte, hem tablette hem de webde en iyi, en tutarlı, en kolay şekilde sunmamız olduğuna inanıyoruz. Turkcell TV’yi kullanan müşterilerimizin de her 3 ekranda da bu deneyim farkını göreceğini düşünüyoruz.

 • Multiscreen bookmark özelliğiyle herhangi bir cihazda izlediğinizi bir başka cihazda kaldığınız yerden izlemeye devam edebiliyorsunuz.
 • Her bir ekran için ayrı ayrı abonelik ya da film kiralamakla uğraşmıyorsunuz, ayrı ayrı fiyatlandırma ile karşılaşmıyorsunuz. Örneğin webden kiraladığınız filme cep telefonu ya da tabletinizden de kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz.
 • Yayını programın başına kadar alma özelliğimiz sadece bir ekran için değil her üç ekran için de geçerli.
 • Sosyal TV özelliğimiz sadece tek bir platformda değil deneyim farkı olmaksızın her 3 ekranda da kullanılabiliyor. Üstelik Facebook/Twitter hesabınız ile giriş yaparak tek tek arkadaşlarınızı bulmakla uğraşmıyor, bağlanır bağlanmaz tüm arkadaş aktivitelerini görüyorsunuz.
 • İnternet hızına adapte olan yayın teknolojisi sayesinde hızınız arttıkça yayın kalitesi artıyor. Hızınız düşük olsa bile kesinti yaşanmıyor.
 • En fazla cep telefonu modelini destekleyen platform Turkcell TV Android ve iOS işletim sistemine özel uygulama. Bu iki işletim sistemi dışındaki akıllı telefon kullanıcıları web tarayıcıları üzerinden de izleyebiliyor Turkcell TV’yi.
 • 0,99 TL'den başlayan son derece makul fiyatlarla sunduğumuz film arşivimizle de iddialıyız.

Hem internette hem de mobil cihazlarda ücretsiz film/dizi izlenen servisler var. Neden Turkcell TV’yi tercih etmeliyiz?

İnternette bu tür hizmet veren sitelerin çoğu yasal değil. Turkcell TV ise bu hizmeti, abonelerine sunduğu kanallar ve filmler için yayıncı ve yapımcıların hepsiyle anlaşarak üstelik de her ekranda aynı kalitede veriyor. Ayrıca Turkcell TV servisi bilgisayarınıza zararlı olacak herhangi bir yazılım içermiyor.

Turkcell TV yayınlarını bilgisayarı evdeki televizyona bağlayarak büyük ekrandan izleyebiliyor muyuz?

İçerik haklarından dolayı herhangi bir problem olmadığı sürece gerekli ekipmanları kullanarak TV’ye ya da benzeri cihazlara bağlantı yapabilirsiniz. Bilgisayarınızın video çıkış özelliği (HDMI, DVI, VGA, S-Video, Composite, vb.) varsa ve gerekli kablolara sahipseniz bilgisayarınızı televizyona bağlayarak hem TV yayınını hem de film içeriklerini televizyonunuzda izlemek mümkün. Görüntü kalitesinde düşüş olmaması için kullandığınız kabloların yüksek çözünürlüğü desteklemesi gerekmektedir.

Yayın kalitesi nedir?

Turkcell TV servisinin en önemli özelliklerinden birisi altyapıda internet hızına adapte olan yayın teknolojisinin kullanılmasıdır. Bu sayede izlediğiniz videonun/canlı yayının kalitesi o anki internet hızına göre değişebiliyor. Yayın kalitesi bağlantı hızınıza göre dinamik olarak ayarlanıyor. Bağlantı hızı ne kadar yüksek ise kalite de o kadar fazla oluyor. Bu teknoloji sayesinde sistem, yayın kalitesini otomatik olarak ayarlayarak yayında her hangi bir kesinti yaşanmasını engelliyor.

Turkcell TV’de exclusive kanal olacak mı?

Şu anda yok, ancak kısa bir süre sonra Turkcell’lilerin keyifle izleyeceğini umduğumuz exclusive içerikler de sunmaya başlayacağız.

Rakip operatörlerin sabit internet aboneleri bu servisi kullanabilecek mi?

Turkcell TV’den sadece Turkcell ve Turkcell Superonline kullanıcıları yararlanabiliyor.

iOS platformu dışında Blackberry ve Symbian işletim sistemine sahip bazı cihazlar üzerinden wap linkiyle servis kullanılabilir mi? Sinema Paketindeki tüm filmler izlenebilir mi?

Sinema Paketinde bulunan içerikler yeni iOS uygulamaları ve web üzerinden izlenebilir. Diğer cihazlardaki uygulamalarda tüm sinema içerikleri bulunmamaktadır. iOS dışındaki cihazlar wap üzerinden canlı yayın (kısıtlı kanal) ve video içerikleri (sinema paketinin çok kısıtlı bir kısmı) izlenebilir.

Önemli Hatırlatmalar

Turkcell Superonline müşterilerinin Turkcell TV servisini kullanabilmesi için mutlaka Turkcell Superonline Fiber ya da ADSL kullanıcısı olması gerekmektedir. Uygulamaya müşteri numaranız ve şifreniz ile girebilirsiniz. Turkcell Superonline Müşteri Numaranız, faturanızın sol üst köşesinde yer almaktadır. Turkcell Superonline aboneleri, sistemde kayıtlı olan cep telefonundan SIFRE yazıp 0532 7522000 numarasına mesaj atabilirler, ayrıca müşteri numaranızı 0850 222 0 222 Turkcell Superonline Müşteri Hizmetlerini arayarak da öğrenebilirsiniz.

Turkcell Superonline fiber müşterilerinin WIFI ile bağlanmaları durumunda uygulama içerisinde izledikleri yayınlardan dolayı (internet TV dışında) kotaları etkilenmez.

iOS 5.0 altındaki iPad kullanıcıları uygulama açıldığı zaman, ana menüye dönmektedir. Problem ile ilgili güncelleme çok yakında yayınlanacaktır. Problemden etkilenen kullanıcılarımız iPad'lerini en güncel iOS versiyonuna yüklerlerse problem ortadan kalkacaktır.

Uygulama ilk ekranda uzun süre takılı kalırsa "Ayarlar>Sıfırla>Ağ Ayarlarını Sıfırla" menüsünden Ağ ayarlarınızı sıfırlayabilir ve uygulamaya giriş yapabilirsiniz. Ağ ayarlarınızı sıfırladığınız zaman sadece Wi-fi ve VPN ayarlarınız sıfırlanacak olup, iOS cihazınızda başka bir değişiklik olmayacaktır.