Facebook Google+ Twitter

Modemler

Turkcell Superonline hangi modem seçeneklerini sunmaktadır?

Turkcell Superonline Fiber İnternet ve Turkcell Superonline ADSL hizmetleri için farklı marka ve modellerde cihazlar verilmektedir.

Modemimle ilgili kurulum, güvenlik ayarları ve diğer teknik sorularım için nereye başvurabilirim?

Modeminiz ile ilgili tüm teknik sorularınız için 7/24 0850 222 0 222 Turkcell Superonline Müşteri Hizmetleri'nden destek alabilirsiniz.

Modemim arızalandı ne yapmalıyım?

0850 222 0 222 Turkcell Superonline Müşteri Hizmetleri'nden destek alabilirsiniz. Telefon üzerinden çözümlenemeyen modem arızalarında, Müşteri Hizmetleri yetkilisi tarafından sizlere verilen takip numarasını kaydediniz. Müşteri Hizmetleri yetkilisi tarafından sizlere iletilecek adrese modeminizi gönderebilirsiniz. Arızanız en kısa sürede sonuçlandırılacaktır.

Modem
Marka / Model
Firmware Yükleme Yardımı Firmware
İndirme
Kullanım Kılavuzu Kolay Kurulum Videosu Kablosuz Modem Ayarları
ModemlerFİBER
Huawei HG253 İndir İndir Videoyu İzle İndir
Tilgin HGA1311 İndir İndir Videoyu İzle İndir
Tilgin HGA1311 v2 Videoyu İzle
Pirelli PRG E4202G İndir İndir İndir Videoyu İzle İndir
Pirelli DRG A226G İndir İndir İndir Videoyu İzle İndir
Tilgin HGA2301 İndir İndir Videoyu İzle İndir
Tilgin HGA1521 İndir İndir Videoyu İzle İndir
ModemlerADSL
AirTies Air 6372 İndir İndir Videoyu İzle
AirTies Air 6271 İndir İndir Videoyu İzle
AirTies WAV-140 İndir İndir Videoyu İzle
AirTies RT-205 İndir İndir Videoyu İzle
AirTies RT-103 İndir İndir
ZyXel P2602 HWL-D1A İndir İndir

Kablosuz Ağlar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  • Kablosuz bağlantıda çevresel faktörler ve etraftaki sinyal kirliliği bağlantı hızınızı 80%’e kadar düşürebilmektedir. Eğer internetten dosya indirmek ve film izlemek istiyorsanız en yüksek performans için kablolu bağlantı kullanmanızı öneririz.
  • Çevresel Faktörler: Etrafta bulunan aynalar sinyali geri yansıtır ve kablosuz bağlantı sinyalinizin size kopuk kopuk ulaşmasına ya da hiç ulaşmamasına sebep olur. Aynı şekilde kalın duvarlar sinyali engelleyecek ve yine aynı sorunlarla karşılaşmanıza sebep olabilecektir. Bunun haricinde televizyon, müzik seti, aydınlatma, mikrodalga fırın, buzdolabı, çamaşır-bulaşık makinesi, elektrik panoları gibi her türden elektronik cihaz, sinyal yaydığından ötürü, kablosuz sinyalinizi engelleyecek ve hız, kopma sorunlarına sebep olacaktır. Modeminizi bu tip elektronik cihazlardan en az 1 metre uzağa konumlandırdığınızdan lütfen emin olunuz.
Yardım

Bağlantı problemlerinize yardımcı olabilmemiz için, Online İşlem Merkezi’mizde bulunan “Kablosuz bağlantımı iyileştir” butonunu kullanarak kablosuz kanal ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.