Facebook Google+ Twitter
Fiber İnternet Nedir? Neden Işık Hızında? Turkcell Superonline Teknolojisi Nasıl Başvururum?
Fiber İnternet Nedir?

Fiber internet, dünyanın en hızlı internet erişim teknolojisidir. Dünyada sayılı ülkede sunulan fiber internetin hızı sayesinde, dilediğin müziği tıkladığın an dinleyebilir, merak ettiğin filmi bir dakikadan çok daha kısa bir sürede indirebilir veya anında izleyebilirsin. Ayrıca, en büyük dosyaları bile göz açıp kapatıncaya kadar paylaşabilir, en gelişmiş onlinteknolojise oyunları rahatlıkla oynayabilirsin.

ADSL ve VDSL'de eski telefon kabloları ile internete bağlanmaya çalışırken, Fiber İnternet'te içinden ışık geçen fiber optik kablolarla internete bağlanırsın.

Neden Işık Hızında?

Fiber internet, çok yüksek hızlı geniş bant internet erişimi imkanı veren bir hizmettir. Altyapısında fiber optik kablolar kullanılır. Fiber optik kablolar, bakır kablolardan farklı olarak bilgiyi elektriksel sinyaller ile değil ışıkla aktarır. Böylece daha fazla bilgiyi, çok daha yüksek hızlarda, çok uzak mesafelere kesintisiz olarak ulaştırır.

Yani internetin ışık hızında çalışır.

Turkcell Superonline Teknolojisi

Faaliyetlerini 2004 yılından bu yana Turkcell Grup şirketi olarak sürdüren Turkcell Superonline, bugün Türkiye’de 75 ilde toplam 34.200 km’lik altyapıya ulaşmış bulunmaktadır. Turkcell Superonline, 2008’den bu yana yapmakta olduğu yatırımlarla kendi fiber optik altyapısı üzerinden evlere kadar “ışık hızında” internet götüren ilk şirket olmuştur. İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Bursa, Gaziantep, Kocaeli, Mersin, Samsun, Trabzon, Kayseri, Konya ve Diyarbakır illerinde yerleşik operatörden tamamen bağımsız, kendisine ait şebekesini tamamlayan Turkcell Superonline, müşterilere sunmak üzere Türkiye çapında fiber altyapısını yaygınlaşmaya devam etmektedir*.

Turkcell Superonline, Türkiye çapında kurduğu fiber optik altyapısını Bulgaristan sınırına ulaştırmış ve böylece Türkiye’ye ilk kez alternatif bir uluslararası transmisyon şebekesi kazandırmıştır. “İpek yolunu fiber yoluna dönüştürme” vizyonu ile çalışmalarını sürdüren Turkcell Superonline, 70’in üzerinde uluslararası operatörle işbirliği yapmaktadır.
*Fiber alt yapısının olduğu binalarda geçerlidir.

Nasıl Başvururum?

Müşteri Hizmetleri
0850 222 0 222 nolu Turkcell Superonline Müşteri Hizmetlerini arayarak, Fiber İnternet müşterisi olabilirsin.

Online
Sadece bir dakika sürecek başvuru formunu doldurarak Turkcell Superonline Fiber İnternet müşterisi olabilirsin.

SMS
Turkcell Superonline Fiber İnternet'e başvurmak için  'TERFI' yazıp 2220'e SMS göndererek ışık hızında internetin keyfini yaşayabilirsin.

Satış Noktaları
Bölgende hizmet veren en yakın bayilerimizle irtibat kurarak Turkcell Superonline Fiber İnternet müşterisi olabilirsin.