Facebook Google+ Twitter

Lig TV Canlı Olarak Superonline Fiber İnternet'te

Superonline Fiber İnternet aboneleri Superplay ile Lig TV’de yayınlanan maçları ve programları, fiber internetin hızı sayesinde yüksek görüntü kalitesi ve canlı yayın olarak izleyebilecek. Kullanıcılar isterlerse aylık LigTV üyesi olup tüm yayın ve maçları ayda 29,90 TL’ye; isterlerse İzle Öde Modeli ile derbi maçlarını 48 TL, diğer maçları 12 TL karşılığında canlı olarak izleyecek. Tıkla ve izle kolaylığında sunulacak hizmet, 10 Ağustos’ta www.superonline.com/superplay adresinde kullanıma açıldı.

Superonline Fiber İnternet kullanıcıları Superplay ile 10 Ağustos’tan itibaren Lig TV maçlarını uygun fiyata canlı olarak internet’ten izleyebilecek. Superonline’ın abonelerine sunduğu bu hizmet, Türkiye’de Lig TV yayınının Lig TV dışında canlı olarak internet üzerinden izlenebildiği ilk uygulama olacak.

Superonline Pazarlama ve Bireysel Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ceyhun Özata, LigTV ile yaptıkları işbirliğiyle, internet teknolojileri ve internet tv alanında aboneleri için önemli bir servise imza attıklarını belirtti. Özata, “Superonline olarak kendi fiber optik altyapımızı oluşturuyor ve son kullanıcıya 100Mbps’e varan yüksek bant genişlikleri sunuyoruz. Bugün Türkiye’de konutlara 100 Mbps’lik fiber optik bağlantı sunan ilk ve tek operatör Superonline’dır. Sahip olduğumuz fiber optik altyapı üzerinden sunduğumuz hizmet ile abonelerimizin internet deneyimlerini zenginleştireceğiz. Diğer internet bağlantı türlerinin çok üzerinde bant genişliği ve hıza sahip Fiber Internet hizmetimiz ile içeriğimizi farklılaştırmaya ve geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.

İki farklı üyelik tipinin olacağı serviste, aylık aboneler 29,90 TL karşılığında Lig TV yayınını ve maçlarını izleyebilecek. İzle Öde Modeli’nde ise derbi maçları 48 TL’ye, diğer maçlar 12 TL’ye izlenebilecek. Türkiye genelinde 4 bin kilometreden fazla fiber alt yapı kurulumu gerçekleştiren Superonline, 2009 yılında yatırımını ikiye katlayarak, 8 bin kilometrenin üzerine çıkartacak. 2008 yılsonu itibariyle 250 bin konut ve 50 bin işyeri olmak üzere toplam 300 bin noktaya fiber bağlantı gerçekleştiren Superonline, 2009 sonunda bu rakamın 500 bini geçmesini hedefliyor.

SUPERONLINE Hakkında:

Serbestleşen telekomünikasyon pazarında uygun koşullarda kaliteli iletişim imkânı sunmak hedefiyle, 2004 Haziran’ında Turkcell grup şirketi olarak Tellcom İletişim Hizmetleri A.Ş. adıyla kuruldu. Birçok ilke ve öncü çalışmaya imza atan şirket, A Tipi arama hizmetlerini müşterilerine ilk sunan operatör olmanın yanı sıra 2007’de başladığı fiber optik altyapı yatırımları sayesinde Türkiye’de ilk ve tek evlere kadar 100Mbps’a varan internet bağlantısını taşıyan telekom operatörüdür.

1 Mayıs 2009 tarihinde, Türkiye’de internetin öncüsü olan Superonline ile birleşen şirket yoluna, Tellcom İletişim Hizmetleri A.Ş. olarak Superonline markasıyla devam etme kararı aldı. Yenilikçi telekom operatörü olan Superonline, bireylere ve kurumlara ses, data ve görüntü alanında iletişim çözümleri sunuyor. Kendi IP omurgasını oluşturmak üzere fiber optik altyapı yatırımlarına hızla devam ediyor; kurumsal ve bireysel müşterilerine sadece ürün ve hizmet sunmakla kalmayıp, aynı zamanda teknoloji danışmanlıklarını da yapıyor.

Bireysel müşterilerine ses, data ve internet hizmeti veren Superonline; internet erişiminde Türkiye genelinde ADSL, ADSL İkili Paket ve kendi kurduğu fiber altyapısı ile geniş bant internet hizmetleri de sunuyor. Superonline, kurumsal müşterilerinin şehiriçi, şehirler arası, uluslararası ve GSM aramalarının ekonomik bir şekilde gerçekleşmesini sağlıyor; geniş hizmet yelpazesi ile ulusal-uluslararası toplu ses taşıma, uluslararası kiralık veri hattı ve yurtdışı bağlantılı geniş bant internet erişim hizmetleri sunuyor. Türkiye’nin önde gelen kurumlarına hizmet veren Superonline; şirketlere özel iletişim çözümleri, ürün ve hizmetleriyle kurumsal müşterilerin rekabet gücünü arttırıyor.