KİMSEYİ GERİDE BIRAKMA (2 AĞUSTOS’TAN İTİBAREN SALI / 22.00)

kimseyi_geride_birakma
Nat Geo Channel Info

KİMSEYİ GERİDE BIRAKMA

KİMSEYİ GERİDE BIRAKMA (2 AĞUSTOS’TAN İTİBAREN SALI / 22.00)

Düşman hattında mahsur kalmak her askerin en korkunç kabusudur, bunun için eğitilirler fakat çok azı bunu deneyimler ve daha da azı hayatta kalır. Her filmde tek bir insanın gayretlerinin ne kadar önemli olduğunu görürüz, onun ve tertip arkadaşlarının hayatta kalma mücadelelerine tanıklık ederiz. Modern zamanların savaş teknikleri eski saha savaşlarını yok etmiş gibi gözükse de bu özel belgesel size sadakati, cesareti ve dünyanın en düşmanla dolu topraklarında yaşanan hikayeleri anlatacak.

KANUNSUZ ADA

Nat Geo Channel Info

KANUNSUZ ADA

KANUNSUZ ADA (YENİ BÖLÜMLER 15 AĞUSTOS’TAN İTİBAREN PAZARTESİ / 21.00)

Güneydoğu Alaska’nın sisli ve buzlarla kaplı adasında olağan üstü bir insan grubu deniz ve kara arasında yaşam savaşı veriyor. Onları bağlayan şey ise özgürlük ve vahşi yaşam tutkusu… Bu duygularla şehir hayatından kaçan bu insanlar her gün hayatta kalmak için avlanmak, balık tutmak, tarım gibi pek çok uğraş veriyor. Bu güzel ama vahşi topraklarda en yakın hastane uçak mesafesinde ve onların dünyasında herkesin birbirine ihtiyacı var. Kahramanlarımız için hayatta kalmak birbirlerine bağlı çünkü hepsinin avlanmak, bir şeyler ters gittiğinde ilk yardımda bulunmak, ağaç kesmek, inşaa etmek gibi farklı görevleri var.

ANTİK MISIR KORUYUCULARI

Nat Geo Channel Info

ANTİK MISIR KORUYUCULARI

ANTİK MISIR KORUYUCULARI (6 AĞUSTOS CUMARTESİ / 21.00)

Mısır dünya üzerinde en zengin arkeolojik kaynaklara sahip ülkelerden biri… Fakat bu ülkenin tarihi size şaşırtmaktan çok ötesine geçiyor. Aynı zamanda çok büyük boyutlara ulaşan bir endüstrinin de yaratıcısı. Binlerce arkeolog her sene yeni keşifler yapabilmek için Mısır’ın gizemli topraklarının derinliklerine iniyor, milyonlarca turist ise dünyanın dört bir yanında ikonik piramitleri, devasa mezarları görmeye geliyor. Ama 2011’de her şey değişti… Ulusal bir devrim tüm bunları yerle bir etti, turistler gelmemeye başladı, yağmacılar tüm bu hazineleri soydu ve şimdi ülke büyük bir mali krizde. Mısır’ın şimdi bir kahramanlar grubuna ihtiyacı var. Onların görevi dünya üzerindeki en büyük müzeyi kurup ülkenin bu eşsiz kaynaklarını korumak, ve ziyaretçileri tekrar Mısır’a getirmek ve bu büyülü diyarı yeniden canlandırmak.