Facebook Google+ Twitter

SMTP Uyarısı

Değerli Müşterimiz,

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun, SPAM e-posta (istem dışı e-posta) ile mücadele konusunda 20 Şubat 2009 tarihinde aldığı karar gereği, 15 Nisan 2009 tarihinde başlayacak olan pilot çalışma ile Mynet, Çizgi Telekom, DorukNet, TTNET Internet Servis Sağlayıcılarından bağlanan kullanıcıların, 25. Porttan iletişimi durdurulacaktır.

Bahsi geçen çalışma ile e-postalarını MS Outlook, MS Outlook Express veya Thunderbird benzeri e-posta programları aracılığıyla kullanan ve yukarıdaki Internet Servis Sağlayıcıları üzerinden internete bağlanan müşterilerimiz e-posta gönderemezken, gelen e-postalarını almaya devam edebilecektir.

Yukarıdaki internet servis sağlayıcılarından biri ile bağlanıyorsanız, e-posta programları ile gönderimde sorun yaşamamanız için, internet bağlantı ayarlarınızda “Giden Posta Sunucusu” (SMTP) portunu 587 olarak değiştirmeniz gerekmektedir. Kullandığınız programda port değişikliğinin nasıl yapılacağını görmek ve ayarlarınızı buna uygun yapılandırmak için aşağıdaki dökümanları kullanabilirsiniz.

Microsoft Outlook Express Microsoft Outlook 2003 Microsoft Outlook 2007

Yapılacak çalışmadan e-posta servisini web üzerinden kullanan müşterilerimiz veya yukarıda yazılı İnternet Servis Sağlayıcılarından bağlanmayan müşterilerimiz herhangi bir şekilde etkilenmeyecektir.

Saygılarımızla,
Turkcell Superonline