Facebook Google+ Twitter

Tellcom'un Yeni Genel Müdürü Murat Erkan

Telekom operatörü Tellcom’un Genel Müdürlük görevine Murat Erkan getirildi. Erkan, 18 Haziran tarihinde görevine başladı.

Türkiye’nin yenilikçi telekom operatörü Tellcom’un Genel Müdürlük görevine Murat Erkan getirildi. 1969 yılında İstanbul’da doğan Erkan, 1992 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Telekomünikasyon Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra iş hayatına Toshiba’da başladı.

Bir süre Biltam Mühendislik’te Uygulama Mühendisi olarak görev alan Erkan, iş hayatına Cisco Türkiye ofisinde Türkiye’nin ilk “Sistem Mühendisi” olarak devam etti. Cisco’da, aralarında Koç.net, Superonline, Doğan Online, Kablo Net, Ultra TV ve Turkcell gibi şirketlerin öncü projelerinde Teknoloji Lideri, Sistem Mühendisliği - İş Geliştirme Bölüm Yöneticiliği ve Bölge Satış Müdürü gibi çeşitli pozisyonlarda çalıştı.

Murat Erkan, 2006 yılından bu yana Aneltech’te, Telekom, Mobil, ICT, savunma sanayi ve endüstriyel ürünler sektörlerine yönelik çözümlerin İş Birim Yöneticiliği görevini sürdürüyordu.

TELLCOM Hakkında:

Tellcom İletişim Hizmetleri A.Ş. Haziran 2004 tarihinde serbestleşen telekomünikasyon pazarında, işletmelere uygun koşullarda kaliteli iletişim imkânı sunmak hedefi ile kuruldu. Uzak Mesafe Telefon Hizmetleri’ne yönelik çalışmalarını tamamlayarak hizmet vermeye başlayan ve bu kapsamda A Tipi arama hizmetlerini müşterilerine ilk sunan operatör olan Tellcom, bir TURKCELL grup şirketidir.

Tellcom, alternatif bir telekom operatörü olarak, kurumların şehirlerarası, uluslararası ve GSM aramalarını ekonomik bir şekilde gerçekleşmesini sağlarken, geniş hizmet yelpazesi ile ulusal- uluslararası toplu ses taşıma, uluslararası kiralık veri hattı ve yurtdışı bağlantılı internet erişim hizmetleri de sunmaktadır. Tellcom son bir yılda yapmış olduğu telekom altyapı yatırımları ve global iş ortaklıkları ile müşterilerine sağladığı maliyet avantajını arttırmış hem de büyümesini sürdürmüştür. Tellcom’ 2007 senesinde sunduğu yeni ADSL servisleri (TellcomADSL ve TellcomADSL Doube) ile bireysel kullanıcılara da genişbant hizmetleri sunmaya başlamıştır.

www.tellcom.com.tr