Facebook Google+ Twitter

Paf Takımı

PAF Nedir?

Turkcell Grup içinde “Profesyonelliğe Adım Formasyonu” olarak yürütülen PAF Takımı sürecimiz;

Gençlerin profesyonel hayata bir adım önde ve doğru yönde başlamalarını amaçlayan bir gelişim programıdır. Staj ve yeni mezun istihdamı olmak üzere iki ayrı odakta yürütülmektedir.

Staj programı; katılımcıların profesyonel yaşam, iş alanları, şirketler ve pozisyonlarla ilgili bilinçlerini artırmayı ve bakış açılarını genişletmeyi hedeflemektedir. Yeni Mezun Programı ise; staj sonrası mezun olmak üzere olan adaylar için iş fırsatları ve destekleyici eğitim programı sunmaktadır.

Bu programlar başarılı genç yeteneklerin; hedefledikleri kariyere ulaşmaları amacıyla kendi yetenekleri, ilgi alanları ve beklentileri hakkında farkındalık seviyelerini yükseltmektedir.

KİMLER KATILABİLİR?

Turkcell PAF Takımı'na, kendini yetiştirerek profesyonel hayata bir adım önde ve doğru yönde başlamak isteyen lisans 3.- 4. sınıf öğrencileri katılabilir.

PAF Takımı’na katılıp staj yapan 4. Sınıf öğrencilerine yönelik Yeni Mezun Programı gerçekleştirilecektir. Yeni Mezun Programı’na katılan adaylar; staj döneminde verilecek proje çalışmalarının sonuçlarına ve staj dönemindeki performanslarına göre değerlendirilerek ve başarılı bulunan adaylara iş fırsatı sunulacaktır.

2014 Turkcell PAF programı tüm üniversitelere açıktır. Program kapsamındaki yerleştirme Turkcell Grup şirketlerimizden Turkcell, Turkcell Teknoloji, Turkcell Superonline ihtiyaçları doğrultusunda yapılacaktır.

ÖN ŞARTLAR NELERDİR?

  • Üniversitelerin Uluslararası İlişkiler, İstatistik, Matematik, Yönetim Bilişim Sistemleri (MIS), İşletme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Telekomünikasyon Mühendisliği, Elektronik & Haberleşme Mühendisliği, Elektrik & Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği Bölümlerinde, Fen-Edebiyat, İşletme, İktisat ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinde öğrenim görmek.
  • Lisans 3.-4. sınıf öğrencisi olmak
  • İyi derecede İngilizce bilgisine sahip olmak
  • Tercihen staj ya da yarı zamanlı çalışma tecrübesine sahip olmak